Nasza historia

Wybudowany w latach 70, przez blisko 20 lat Zajazd Zagroda cieszył swych gości na najwyższym w ówczesnych czasach standardzie. Czasy tamtejszej świetności zakończył upadek komunizmu.
W latach 90, Aneta i Tomasz - wtedy młode małżeństwo z malutką córką, postanowili kupić na kredyt Zajazd Zagrodę, który był wtedy na skraju ruiny. Na przestrzeni 30 lat wyremontowali i rozbudowali Zagrodę do stanu, który obecnie cieszy oczy.
W 2019r. światem i Zagrodą wstrząsnał COVID. Czas zatrzymał i wymusił przebudzenie do myślenia i działania w nowy sposób. Gwar restauracji ucichł i Zagroda zaczęła oferować jedynie noclegi stając się prawdziwą enklawą spokoju. Wymowa kamiennej rzeźby (stojącej przy wejściu) stworzonej przez Leona Podsiadło podczas jednego z licznych plenerów w Zajeździe, pt. "Cenniejsze niż złoto", nabrała nowego znaczenia. Teraz już Zielona Zagroda ofiarowuje swym gościom ciszę, spokój i śpiew ptaków w otoczeniu bujnego ogrodu, by ciało i dusza mogły prawdziwie wypocząć i znaleźć odpowiedź na pytanie co dla każdego z nas jest "cenniejsze niż złoto".

My

Aneta

Właścicielka

Tomek

Właściciel